بیمه اتومبیل بیمه نوین

 
بيمه شخص ثالث
بيمه شخص ثالث همانگونه كه از نام آن مشخص مي گردد خسارتهاي وارد به اشخاص ثالث را پوشش مي دهد و چون با عنوان اتومبيل مطرح مي شود پس خسارتهايي كه رانندگان اتومبيل به افراد ثالث و اموال آنها وارد مي نمايند بيمه شخص ثالث اتومبيل نام دارد.
شخص ثالث به كليه افرادي مي گويند كه در هنگام رانندگي ممكنست به آنها برخورد نمائيم البته بعضي اشخاص ثالث تلقي نمي شوند، مثل مالك، بيمه گذار، راننده و وابستگان اوليه و افراد تحت تكفل آنها مثل پدر، مادر، همسر، فرزند و فرزندان آنها و اجداد و ساير افراد تحت تكفل. (بجز خواهر و برادر)
طبق ماده 1 قانون شخص ثالث همه كساني كه اقدام به رانندگي مي نمايند ملزم به خريد بيمه شخص ثالث هستند.
 
بيمه سرنشين
از آنجا كه طبق بند الف و ج ماده 2 قانون بيمه شخص ثالث افرادي مانند بيمه گذار، مالك، و يا راننده وسيله نقليه وسيله مسئول حادثه و همسر، پدر و مادر اولاد و اجداد تحت تكفل بيمه گذار و يا راننده (وسيله مقصر حادثه) در صورتيكه سرنشين وسيله نقليه مذكور باشند. شخص ثالث محسوب نمي گردد، بنابراين خسارتي از محل بيمه نامه شخص ثالث به افراد مذكور تعلق نمي گيرد. در اين گونه موارد غرامت جاني و بدني وارد به اين اشخاص از محل تعهدات سرنشين، (و تا سقف تعهد سرنشين مندرج در متن بيمه نامه) قابل جبران است كه شامل فوت و نقص عضو و هزينه هاي پزشكي مي گردد.
عموماَ تعهدات سرنشين همراه با بيمه نامه شخص ثالث در يك كارت بيمه نامه عرضه مي گردد و نيازي به خريد بيمه نامه جداگانه نيست، ضمنابه تمامي بيمه گذاران محترم توصيه مي گردد با توجه به ماهيت تعهدات سرنشين و خسارات قابل جبران با اين تعهدات به شرح فوق، نسبت به خريد تعهدات قابل قبول و مورد نظر خويش اقدام نمايند به گونه اي كه به هنگام نياز بيمه گر نسبت به جبران خسارات و غرامتهاي سنگين اقدام نمايد.
 
بيمه بدنه اتومبيل
بيمه بدنه اتومبيل جبران كننده خسارات ناشي از حوادثي است كه براي اتومبيل مورد بيمه اتفاق مي افتد و بطور معمول و در بيمه نامه هاي عادي شامل سه خطر: حادثه، آتش سوزي و دزدي كلي است.
حادثه
حادثه عبارت است از تصادف دو اتومبيل با يكديگر و يا برخورد اتومبيل مورد بيمه با جسم ثابت يا متحرك و يا برخورد شي ديگري با اتومبيل مورد بيمه و يا واژگوني و سقوط و انحراف مورد بيمه در اثر حوادث رانندگي
آتش سوزي
آتش سوزي ناشي از صاعقه و انفجار نيز از خطرات تحت پوشش بيمه بدنه است و چنانچه اتومبيل مورد بيمه دچار حريق شود خسارت آن قابل جبران خواهد بود ولي چنانچه خسارت وارد به وسائل و دستگاههاي الكتريكي اتومبيل ناشي از كار آنها باشد قابل جبران نيست.
دزدي كلي
همانطوريكه از نام آن استنباط مي شود اگر اتومبيل يا وسائل اضافي آن كلاَ سرقت شود و ديگر كشف نگردد يا آنكه اتومبيل به سرقت رفته كشف گرديده و پس از كشف مشخص شود لوازمي از آن به سرقت رفته باشد يا در حين سرقت خساراتي به اتومبيل مورد بيمه وارد آيد.
خطرات تبعي و تكميلي
همانگونه كه ذكر گرديد خطرات ديگري در بيمه نامه بدنه اتومبيل تحت پوشش قرار مي گيرد كه در بيمه نامه هاي معمولي جزو خطرات اصلي بيمه شده نيست اما بيمه گذار مي تواند با پرداخت حق بيمه اي اندك پوششهاي تكميلي مورد نظر خويش را دريافت نموده و ضمن تامين رضايت خاطر خويش موجبات بهره مندي از خدمات ارزنده اين شركت را براي خود فراهم نمايد.
 

نظرات   

 
0 #4 دنیا 1391-08-28 09:50
جطور میتونم نمایندگی بیمه نوین را بگیرم
..................................................
پاسخ:Bymeh
با احترام
از طریق لینک زیر درخواست دهید
http://www.bymeh.com/namayandegee
 
 
0 #3 اسماعیل2 1391-04-19 11:15
سلام.در آزمونهای اعطای نمایندگی چه سوالاتی میدن.منابع آن چیست
................................................
پاسخ:Bymeh
با احترام
بعد از دوره آموزشی از شما آزمون گرفته میشود که تمامی موارد آزمون به شما آموزش داده میشود
 
 
0 #2 مریم 1389-04-03 15:14
واقعا خیلی سپاسگزارم که تمامی اطلاعات را در این سایت قرار دادید
 
 
0 #1 نازنین 1389-03-24 06:40
خوبه اما کنار هرکدومشون یه اطلاعاتی مخصوص مینوشتید(استعلا مم خوب بود)
 

اضافه کردن نظر

کد امنیتی
تازه کردن